Folia antywłamaniowa – czy warto ją zamontować?

Wszystkim zależy na bezpieczeństwie własnym oraz posiadanego majątku. Nie wystarczają już wysokie ogrodzenia, alarmy i monitoring. Powszechna staje się również folia aluminiowa. Jakie ma zalety?

Folia antywłamaniowa – co to takiego?

Folia antywłamaniowa zrobiona jest z kilku warstw poliestru. Zabezpiecza okna przed rozbiciem i włamaniem. Rozbicie szyby oklejonej taką folią jest możliwe, ale wtargnięcie do środka jest znacznie utrudnione i wiąże się z użyciem większej siły. Co ważne, uszkodzona nie rozsypuje się i zapewnia bezpieczeństwo wynikające z braku możliwości poranienie odłamkami szkła. Dodatkowo okna zabezpieczone folią antywłamaniową są bardziej odporne na wysokie temperatury, bardziej niż te, które jej nie mają.

Należy wiedzieć, że folie antywłamaniowe są przezroczyste, a więc niewidoczne.

Grubość folii aluminiowej dobierana jest do wielkości okna. Najczęściej produkowane są:

  • 8 mil – folia o grubości 220 mikronów;
  • 12 mil – folia o grubości 360 mikronów;
  • 16 mil – folia o grubości 448 mikronów.

Korzyści z montażu folii antywłamaniowej

Folie antywłamaniowe montuje się w domach, mieszkaniach i biurach. Są one znakomitym zabezpieczeniem przed wtargnięciem złodziei, ale także zabezpieczają rozbitą szybę przed rozpryskiwaniem się kawałków szkła. Dzięki temu nie zachodzi niebezpieczeństwo poranienia odłamkami.

Warto wiedzieć, że montaż folii aluminiowej nie jest łatwy. Wymaga częściowego zdemontowania okna, siły fizycznej oraz specjalistycznych narzędzi, dlatego chcąc posiadać folię antywłamaniową, lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykona poprawny i bezpieczny montaż.

Dlatego rekomendujemy: https://oklejanieokien.pl/. Jest to firma działająca na terenie Warszawy i okolic. Posiada wieloletnie doświadczenie, a wyróżnia ją wysoka jakość wykonywanych usług, a także wysokiej jakości materiały i szybkie terminy. Sprawdź sam co jeszcze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *