Gąbki do mycia – zadbaj o swoje auto!

Utrzymanie auta w czystości, to nie tylko specjalne preparaty myjące, ale także specjalne szczotki oraz gąbki do mycia. Dzięki nim, skutecznie pozbędziemy się uporczywych zabrudzeń, bez ryzyka uszkodzenia lakieru. Na jakie produkty warto się zdecydować?

Auto detailing – gąbki do mycia oraz wiele innych produktów

Auto detailing, czyli inaczej kosmetyki samochodowe to rynek, który wciąż podsuwa nam nowe rozwiązania. Gąbki do mycia to jedynie czubek góry lodowej. Większość osób posiadających auto, zwraca dużą uwagę na to jak się prezentuje. Dzięki specjalnym produktom, możemy sprawić, że auto będzie wyglądało niczym po wyjeździe z salonu. Producenci oferują nam woski, dostosowane do każdego koloru lakieru czy tak zwane szampony dla aut, które przy kontakcie z wodą, bardzo mocno się pienią. Inwestycja w dobre kosmetyki do samochodów, to inwestycja na lata. Dzięki nim, żywotność naszego pojazdu i jego poszczególnych elementów znacznie się wydłuża. Należy jednak pamiętać o tym, że czyszczenie powinno odbywać się regularnie, tak samo jak przegląd oraz wszystkie inne kontrolne wizyty naszego pojazdu. Dzięki temu, możemy być pewni, że posłuży nam przez wiele lat. Dodatkowo, jeśli połączymy stosowanie tych wszystkich produktów przy każdym myciu, efekty będą o wiele bardziej zadowalające.

Gąbki do mycia samochodu – dlaczego są tak istotne?

Gąbki do mycia samochodu odgrywają bardzo ważną rolę w całym procesie czyszczenia pojazdu. Posiadają bezpośredni kontakt z lakierem, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ich jakość oraz materiał z którego są wykonane. Tutaj warto zatrzymać się przy gąbkach do mycia z mikrofibry. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który się nie mechaci, dzięki czemu taki produkt posłuży nam kilkukrotnie razy więcej niż zwykła gąbka. Większość z nich posiada specjalne otwory, a ich zadaniem jest pochłonięcie drobinek, które mogłyby zarysować powierzchnie naszego auta. Dostępne są również gąbki z tworzywa sztucznego, dostępne na przykład tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html , które bardzo przypominają te, których używamy na co dzień. Posiadają silne właściwości chłonne i są tańszym wariantem. Warto również zwrócić uwagę na szczotki z ergonomicznym uchwytem, które sprawdzają się idealne podczas mycia trudno dostępnych miejsc, takich jak dach. Choć niektórzy twierdzą, że ich używanie może doprowadzić do powstania rys, naszym zdaniem przy odpowiednim użytkowaniu, sprawdzą się tak samo dobrze jak gąbki do mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *