Jak polubić wodę?

Woda stanowi aż 60 % masy ciała dorosłego człowieka.

Nie powinno zatem dziwić, że do prawidłowego funkcjonowania musimy pić jej sporo. Fani napojów gazowanych i słodkich soków mogą mieć problemy z przestawieniem się na wodę. Jak sobie pomóc?

Zmień temperaturę

Warto na początku spróbować polubić zwykłą wodę. Jeśli już wiesz, że w temperaturze pokojowej jest dla Ciebie niedobra, zawsze możesz spróbować ją schłodzić. Teoretycznie smak wody się nie zmienia, ale czasem dodanie kilku kostek lodu naprawdę robi różnicę.

Zdrowo eksperymentuj

Jeśli czysta woda w żadnej postaci Ci nie odpowiada, możesz eksperymentować ze zdrowymi dodatkami. Popularnym połączeniem jest cytryna i mięta, które oprócz dobrego smaku są bardzo orzeźwiające w upalne dni. W doborze kombinacji ogranicza Cię Twoja wyobraźnia i kubki smakowe. Do wody możesz dodać mrożone lub świeże truskawki, maliny, wiśnie, a nawet ogórki. Szukaj smaków, które najbardziej Ci odpowiadają i pozwolą porzucić słodzone napoje.

Egzotyczny zamiennik

Ciekawą alternatywą (choć raczej raz na jakiś czas) dla zwykłej wody jest woda kokosowa. Obecnie nie musisz jej wydobywać z orzecha, a wystarczy przejść się do sklepu po gotowy produkt. Uważaj jednak i sprawdzaj skład gotowej wody kokosowej. Dużo towarów zawiera cukier i konserwanty, a ich do szczęścia zdecydowanie nie potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *