Manekiny wystawowe – poznaj zastosowania

W branży odzieżowej nie brakuje manekinów. Praktycznie w każdym sklepie znajdzie się przynajmniej jeden model. To istotny element wyposażenia, który pozwala nie tylko na ekspozycję poszczególnych ubrań, ale też całych stylizacji. Manekiny wystawowe ułatwiają przechodniom wybór sklepu, do którego chcieliby się udać. Sugerują, z czym najlepiej zestawić dany element garderoby i zachęcają do kupienia więcej, niż planowali. Są też ciekawą promocją dla sklepu. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ich temat!

Manekiny wystawowe – jak można je wykorzystać?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze manekiny wystawowe. Do najbardziej klasycznych należą te o sylwetce męskiej lub damskiej. Mogą nie mieć żadnych cech charakterystycznych dla człowieka, jak oczy, usta czy nos, a mogą je posiadać. Lepiej jednak, gdy są ich pozbawione, ponieważ nie odwracają wtedy uwagi od produktu, sugerując, że pasuje wyłącznie do jednego typu urody.

Podstawowym zastosowaniem manekina wystawowego jest oczywiście ekspozycja odzieży. Ma on za zadanie przyciągnąć uwagę klientów i sprawić, że zauważą butik. Jednak niektóre modele są na tyle dobrze zrobione, że służą jako dekoracja niektórych lokali gastronomicznych czy pubów. Inne z kolei promują salony krawieckie. Najlepiej sprawdzają się na sklepowych witrynach, gdzie mogą w pełni wykorzystać swój potencjał.

Manekiny wystawowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jest kilka najważniejszych cech, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze manekina. To przede wszystkim naturalna postura, typowa dla prawdziwego człowieka. Oczywiście, jeśli jest taki zamysł, można też postawić na modele kompletnie abstrakcyjne, o nienaturalnych pozach, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się tylko w nielicznych miejscach. Większość manekinów wystawowych zachowuje standardową posturę, przypominającą ludzką. Doskonale widać to na stronie jednego z producentów https://moremannequins.pl/. Przy wyborze manekina warto zwrócić uwagę także na tworzywo, z jakiego jest wykonany. Dużą popularnością cieszy się włókno szklane, gdyż jest trwałe, a zarazem lekkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *