Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – wybierz komfort

Przechadzając się ulicą, można natknąć się na domy o naprawdę interesującym designie. Jednak trudno mówić tu o jednym, uniwersalnym stylu architektonicznym. Inwestorzy mają do wyboru mnóstwo najróżniejszych projektów praktycznie w każdym stylu – od tradycyjnego, przez rustykalny, aż po nowoczesny. Choć każdy wybiera to, co najbardziej mu się podoba, można wyróżnić pozycje niezmiennie utrzymujące się w grupie najpopularniejszych. Niewątpliwie należą do nich nowoczesne projekty domów z płaskim dachem. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – po czym je rozpoznać?

Domy z płaskim dachem mogą kojarzyć się z mało estetycznymi budowlami masowo stawianymi w latach 90. Często też przywodzą na myśl nudne bloki, z których przecież inwestorzy pragną uciec na przedmieścia. Rzeczywistość wygląda inaczej. Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem to eleganckie konstrukcje, często mające piętra o różnym metrażu. Dzięki temu prezentują się naprawdę ciekawie. Duża ilość przeszkleń i wielkie tarasy przyciągają wzrok z daleka. Dodatkowo wpuszczają do domu mnóstwo światła. Nadają konstrukcji lekkości i designerskiego charakteru. W przypadku nowoczesnych projektów domów z płaskim dachem bardzo często możemy spotkać się z łączeniem materiałów. Drewniane wstawki dodają budowli uroku, a w połączeniu z betonem tworzą dom o nietuzinkowym stylu, na którym zawiesza się oko na dłużej.

Płaski dach – czy to dobre rozwiązanie?

Nie da się ukryć, że płaski dach dodaje konstrukcji charakteru. To właśnie dzięki niemu całość zyskuje nowoczesny look. Jednak niektórzy zastanawiają się, czy takie rozwiązanie na pewno się opłaca. Zapewniamy, że tak! Jedną z największych zalet płaskiego dachu jest niski koszt jego budowy. Spowodowane jest to tym, że do jego wykończenia potrzeba mniej materiałów, niż do dachu skośnego. Płaskie zwieńczenie pozwala lepiej zagospodarować wnętrze domu. Choć poddasza mają swój urok, często w korzystaniu z nich przeszkadzają skosy. W przypadku płaskiego dachu kłopot znika. Problemu nie stanowi też odprowadzanie wody i odpowiednia izolacja. Płaskie dachy nie są bowiem nigdy idealnie poziome – posiadają delikatny spad, aby umożliwić wodzie deszczowej swobodny spływ. Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem pozwalają wykorzystać dach jako taras, co nie tylko świetnie wygląda – jest też doskonałym udogodnieniem dla domowników.

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – kiedy na nie postawić?

Choć wybierając projekt domu należy zwrócić uwagę na wygląd, przede wszystkim musimy zapoznać się z planem miejscowym. Znajdują się w nim wytyczne uwzględniające maksymalną wysokość budynku, a często nawet kształt dachu. Nie zawsze mamy dowolność w tej kwestii. Jeśli jednak działka pozwala na realizację nowoczesnego projektu domu z płaskim dachem, warto zdecydować się na usługi sprawdzonej pracowni projektowej, takiej jak na przykład https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_z_plaskim_dachem.html.

Poza tym, zanim zaczniemy przeglądać projekty, ustalmy wstępnie, na czym najbardziej nam zależy. Ograniczony budżet na pewno nie będzie naszym sprzymierzeńcem, dlatego warto podejść do tematu rozsądnie i nastawić się na kompromisy. Kiedy już określimy swoje preferencje, możemy skorzystać z opcji filtrowania wyników. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na wyszukiwaniu i odrzucaniu propozycji, które zupełnie nam nie odpowiadają. Przy okazji takiego researchu warto porównać kilka projektów, aby mieć pewność co do tego, że wybrany jest najlepszą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *