Olej lniany – delikatny smak, silne działanie prozdrowotne

Świat olejów wciąż zaskakuje. Rośliny oleiste zawierają mnóstwo korzystnych wartości odżywczych. Włączenie ich do diety to dobry pomysł. Na szczególną uwagę zasługuje olej lniany, o którego dobroczynnym działaniu wiele się mówi. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć.

Olej lniany – co znajdziemy w składzie?

Olej lniany powstaje z dojrzałych ziaren lnu. Jest tłoczony w niskiej temperaturze przy użyciu prasy ślimakowej. Dobry producent dba, by surowiec nie utracił swoich właściwości. A jest o co walczyć. Olej lniany ma najwięcej kwasów omega-3 ze wszystkich olei. Dodatkowo posiada najwyższy stosunek omega-3 do omega-6. Jest pełen steroli, przeciwutleniaczy, karotenoidów i substancji fenolowych. Dzięki temu posiada mnóstwo właściwości zdrowotnych.

Olej lniany w diecie dr Budwig

Ze względu na imponującą ilość kwasów omega-3, olej lniany jest istotnym elementem diety dr Budwig. Biochemiczka, która opracowała jadłospis, po latach badań doszła do wniosku, że na powstawanie nowotworów wpływa niedobór kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki temu odkryciu powstała dieta antyrakowa, mająca zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworów. Szczególne miejsce w niej zajmuje len – zarówno olej lniany, jak i siemię lniane. Warto podkreślić, że dr Budwig zachęcała do tego, by wybierać produkty z ekologicznych upraw – tylko wtedy mają one szansę zadziałać.

Gdzie kupić dobry olej lniany?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, dobry olej lniany powinien być tłoczony na zimno. Nie może być ani rafinowany, ani filtrowany. Musi za to pochodzić z roślin dorastających bez użycia chemicznych środków dosuszających. Taki produkt przyniesie korzyści, o których więcej przeczytasz tutaj https://olejewielkierychnowo.pl/olej-lniany/. Wysokiej jakości olej lniany można łatwo rozpoznać po samym smaku. Jeśli nie posiada gorzkiego posmaku, a raczej jest delikatny, możemy śmiało dodawać go do wielu potraw. To witaminowa bomba, która stanowi połączenie prozdrowotnych właściwości i wyjątkowego smaku, idealnego do różnych dań. Spróbuj i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *