Serwis samochodów – jakie usługi są warte uwagi?

Auto to skarbonka. Tę prawdę zna każdy posiadacz czterech kółek, któremu zależy na utrzymaniu swojego pojazdu w dobrym stanie. Nawet jeżeli nie mierzymy się aktualnie z problematyczną usterką, chcąc zachować komfort jazdy i uniknąć problemów, musimy od czasu do czasu odwiedzić serwis samochodów. To szczególnie ważne, jeśli za kierownicą spędzamy dużo czasu, ale nawet jeśli kursujemy tylko z domu do pracy, powinniśmy mieć na uwadze żywotność poszczególnych podzespołów. Poniżej kilka podpowiedzi, o jakie usługi warto zapytać w warsztacie.

Serwis samochodów – regeneracja klimatyzacji

Sprawna klimatyzacja w aucie to bardzo ważny czynnik, wpływający na komfort termiczny oraz zdrowie osób przebywających w aucie. Z zagrzybionego klimatyzatora wydobywać się będzie przykry zapach, a nasze drogi oddechowe mogą ucierpieć, podczas wdychania bakterii i roztoczy. Serwis samochodów powinien wówczas zaproponować nam odgrzybianie. Jeśli urządzenie jest niesprawne, zamiast wymieniać, możemy również liczyć na regenerację lub uzupełnienie czynnika chłodniczego.

Serwis samochodów – geometria kół

Bardzo ciekawą usługą, o którą warto zapytać w serwisie samochodów, jest geometria kół. Szczególnie jeśli akurat jesteśmy w trakcie wymiany niektórych elementów zawieszenia. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu, mechanik ustawia kąty pracy kół w taki sposób, aby były zgodne z parametrami wyznaczonymi przez producenta. Jazda po kiepskich drogach sprawia, że zbieżność kół ulega rozregulowaniu, jednak geometria to zabieg, który może temu zaradzić.

Serwis samochodów – dynamiczna wymiana oleju

Dlaczego dynamiczna wymiana oleju pod wieloma względami góruje nad nad tradycyjną metodą? Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz wysokiej jakości chemii samochodowej, można przepłukać układ olejowy przed ponownym uzupełnieniem go środkiem smarnym. Wobec tego stary olej nie miesza się z nowym. Na taką usługę można liczyć w serwisie samochodów w Tarnowie https://slusarczyk-auto.pl/. Warto przejrzeć stronę warsztatu i przeczytać o zaleceniach mechanika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *