Wisior z kryształem górskim – wybieramy modną biżuterię na lato

Coraz więcej osób interesuje się magią i ezoteryką. Z tego względu również minerały i kamienie naturalne zyskują na popularności. Jednym z najchętniej wybieranych i najmodniejszych kryształów w tym sezonie jest kryształ górski. Dlaczego wisior z tym kamieniem jest godzien naszej uwagi?

Wisior z kryształem górskim jako amulet pochłaniający złą energię

Kryształ górski jest znany ludziom już od starożytności. Grecy uważali, że jest to dar od bogów – kryształ lodu zamrożony w nadnaturalny sposób. Z kolei w średniowieczu z tego minerału tworzono magiczne kule służące do przepowiadania przyszłości. Podczas I wojny światowej kryształ górski brał czynny udział w wytwarzaniu i odbiorze fal ultradźwiękowych. Obecnie jest ozdobą, którą możemy nosić przy sobie na co dzień. Niektórzy uznają wisior z kryształem górskim za amulet ułatwiający przepływ energii, usuwający blokady i przywracający jasność umysłu. Uważa się, że kryształ górski otwiera na starożytną mądrość i w połączeniu z afirmacją pomaga osiągnąć zamierzone cele. Sprawia, że odczuwamy spokój i harmonię.

Wisior z kryształem górskim – ponadczasowy dodatek

Magiczne właściwości skłoniły wielu do zakupu wisiorka z kryształem górskim. Jeszcze więcej osób zwróciło na niego uwagę ze względu na estetyczną formę. Kamień ten jest bowiem bezbarwny, więc pasuje do wszystkiego i jest modny zawsze. Jubilerzy sprawnie łączą go ze stylowymi łańcuszkami, tworząc elegancką biżuterię. Przykładowe wisiory z kryształem górskim możesz obejrzeć tutaj https://misarte.com.pl/pl/c/KwarcKrysztal-gorski/58. Choć minerał nie ma koloru, jego tęczowe błyski sprawiły, że dawniej mylono go z diamentem. Ten szklisty kamień może być przezroczysty lub mętny – wszystko zależy od wybranego egzemplarza. Dzięki swojej wyjątkowości kryształ górski zyskał sporą popularność. Przy tym jest uniwersalny, więc dobrze komponuje się zarówno ze srebrnym, jak i złotym łańcuszkiem. Świetnie wygląda również w połączeniu z modnym ostatnio różowym złotem. Wisior z kryształem górskim to elegancki dodatek, który każdy może nosić jak chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *