Zabudowy kuchenne – o czym pamiętać przy projektowaniu?

Zabudowy kuchenne to forma maksymalnego zagospodarowania przestrzeni. Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Ważne, abyśmy nie tylko czuli się w niej dobrze, ale również, aby była w pełni funkcjonalna. O czym musimy pamiętać przed oddaniem jej projektu do realizacji?

Zabudowy kuchenne, a nasze oczekiwania

W kuchni spędzamy dużo czasu, często jest ona centrum życia rodzinnego. Dlatego musi być zaprojektowana nie tylko estetycznie, ale i funkcjonalnie. Przed przystąpieniem do projektu należy wziąć pod uwagę to czy oprócz przyrządzania potraw będziemy w niej także jeść oraz ile ewentualnie to będzie osób. Pozwoli to na dobranie układu miejsc siedzących.

Nic w projektowaniu zabudowy kuchennej nie jest tak ważne jak podstawowa funkcjonalność kuchni, czyli samo gotowanie. To punkt, na którym najbardziej należy się skupić i dobrze przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę posiadane wyposażenie kuchni i zawczasu pomyśleć o jego rozlokowaniu lub możliwościach schowania.

Oczywiście ważne jest także dobranie wytrzymałych materiałów do zabudowy kuchennej o wysokiej jakości i oczekiwanej kolorystyce. Szczególnie ważny jest blat kuchenny, gdyż to na nim odbywa się większość prac. Dobrze dobrana szerokość pozwoli na swobodę i komfort. Jeśli nie potrzebujemy obszernego blatu, możemy pozwolić sobie na posiadanie większej ilości szafek kuchennych. Należy pamiętać o tym, że ze względu na duże naciski i intensywne użytkowanie blat musi być bardzo wytrzymały.

Szuflady zabudowy kuchennej to podstawa

Kuchnia to miejsce szeroko wyposażone, dlatego warto pamiętać o praktycznym zastosowaniu szuflad w szafkach kuchennych. Praktycznie, należy się kierować zasadą: im więcej tym lepiej, gdyż sprzęt kuchenny ma tą cechę, że ciągle go przybywa i zawsze zachodzi konieczność chowania nowych przedmiotów.

Zabudową kuchenną zajmuje się na przykład firma http://www.furniture-staniszewski.pl/index.php/pl/contact.html. Warto skorzystać z jej usług jeżeli zależy nam na wysokiej jakości mebli, szybkim terminie realizacji i konkurencyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *