Zakładanie firm – jak może Ci pomóc biuro rachunkowe?

O rozkręceniu własnej działalności gospodarczej marzy wiele osób, jednak nie zawsze udaje się wyjść poza sferę planowania. Nawet jeśli posiadamy środki na taką inwestycję, często okazuje się, że rozbijamy się o formalności. Początkowo wydaje się, że złożenie wniosku do CEIDG lub KRS nie sprawi trudności, zwłaszcza że można zrobić to przez internet. Niestety zakładanie firm wiąże się również z istotnymi decyzjami, których nie podejmiemy w minutę. Pomoże w tym biuro rachunkowe i księgowa, która rozumie potrzeby przedsiębiorców. Dowiedz się, czego możesz od niej oczekiwać.

Zakładanie firm w biurze rachunkowym – fachowe doradztwo

Zanim rozpoczniemy działalność, zakładanie firm wymagać będzie wybrania kodu PKD, formy prawnej oraz metody opodatkowania. Pierwsze zadanie wydaje się banalne. Z listy kodów podzielonej na sekcje wybieramy sobie jeden lub maksymalnie 10, które odpowiadają kierunkom naszej działalności. Jeśli nie jesteśmy pewni, księgowa nam doradzi i podpowie, jak wypełnić odpowiednią rubrykę we wniosku.

Forma prawna działalności jest natomiast zagadnieniem, do którego trzeba się bardziej przyłożyć. Zależeć będzie od tego np. czy możemy dystrybuować akcje, do jakiego stopnia odpowiadamy finansowo za firmę oraz jaki wkład finansowy jest potrzebny do działania. Tutaj z pomocą przychodzi biuro księgowe, w którym obsługuje się zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki, fundacje czy stowarzyszenia.

Nie bez znaczenia jest także forma opodatkowania. Warto zapytać czy w naszym przypadku lepiej płacić podatek na zasadach ogólnych, podatek liniowy czy też ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Zakładanie firm z księgową – minimum formalności

Współpraca z księgową to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za formalnościami i chętnie oddaliby je w ręce kogoś, kto zajmie się tym jak należy. Jeśli należymy do tej grupy, warto zwrócić się do biura rachunkowego o pomoc w rejestracji działalności. Takie wsparcie otrzymamy np. tutaj https://taxsupport.com.pl/oferta/zakladanie-dzialalnosci-gospodarczej/. Być może od tych konsultacji rozpocznie się stała współpraca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *