Domowa produkcja świec krok po kroku

Świece zapachowe to dodatek, który świetnie sprawdza się nie tylko podczas długich, jesiennych wieczorów. Nadają wnętrzom klimatu i sprawiają, że całe mieszkanie wypełnia nasz ulubiony zapach.

Ceny dobrych świeczek potrafią przekroczyć próg 100 zł za sztukę i uszczuplić domowy budżet. Ciekawym rozwiązaniem może być zrobienie ich samemu. To świetny sposób na zabicie czasu i satysfakcja ze stworzenia świeczki idealnej. Od czego więc zacząć?

Produkty

Do wyrobu świeczek niezbędne będzie kilka rzeczy. Po pierwsze baza. Wosk można uzyskać przetapiając zalegające po kątach stare świeczki, bądź kupić go w sklepie. Na allegro cena wosku sojowego za kg wynosi ok 30 zł. Wosk można przelewać do pojemniczków bądź do specjalnych form w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Aby świeczka mogła się palić trzeba też kupić knoty. Do uzyskania odpowiedniego koloru służą dedykowane barwniki, a zapach można uzyskać dzięki specjalnym olejkom bądź też eterycznym. Cena takiego zestawu nie powinna przekroczyć 100 zł, a produkty są dość wydajne.

Jak zrobić?

Na początku musisz rozgrzać wosk w kąpieli wodnej. Kiedy stanie się płynny możesz do niego dodać wedle uznania barwniki i olejki zapachowe. Następnie przygotuj formę. Możesz wyłożyć ją płatkami kwiatów i innymi ozdobami. W formie umieść knot i przytrzymując go ostrożnie wypełnij ją ciekłym woskiem. Uważaj żeby się nie oparzyć. Formę pozostaw do ostygnięcia. Gdy wosk zastygnie Twoja świeczka będzie gotowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *