Manicure – nowa stylizacja? Sprawdź co w ofercie mają salony kosmetyczne

Manicure dłoni to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych przez kobiety na całym świecie. Każda bowiem chce móc pochwalić się zadbanymi paznokciami, gdyż to na ten obszar najwięcej osób zwraca uwagę podczas pierwszego spotkania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych metod stylizacji paznokci. Poniżej przedstawiamy ich cechy charakterystyczne.

Manicure klasyczny – zawsze modny

Zanim pojawiły się na rynku metody stylizacji wytrzymujące na płytce paznokcia nawet kilka tygodni, to w salonach dominował manicure klasyczny. To właśnie na jego wykonanie decydowało się również wiele kobiet dbających o dłonie w domowym zaciszu. Wraz z nadejściem tytanu czy hybrydy pozycja manicure klasycznego nieco osłabła. Nieco, nie oznacza jednak, że mało kto decyduje się na jego nałożenie. Nadal jest to bardzo popularna metoda stylizacji polegająca na aplikacji zazwyczaj dwóch warstw lakieru na paznokieć po wcześniejszym usunięciu skórek i wyrównaniu kształtu paznokcia. Po tych krokach pozostaje już tylko nałożyć utwardzacz, który zabezpieczy lakier (nieobowiązkowo). Manicure klasyczny nakłada się stosunkowo krótko, ale także krótko cieszy się jego efektami. Utrzymuje się on na paznokciu kilka dni. Jest to więc rozwiązanie idealne np. na wesele czy inną uroczystość, po której kobieta chce zmienić kolor czy w ogóle usunąć stylizację.

Manicure tytanowy – nowość na rynku

Od jakiegoś czasu w polskich salonach kosmetycznych można wykonać manicure tytanowy. Jest to bardzo ciekawa opcja, która z całą pewnością zasługuje by poświęcić jej chwile uwagi. Jej główną zaleta jest długotrwałe utrzymywanie się na paznokciu. Mowa tutaj nawet o kilku tygodniach. Co więcej aplikacja tego manicure nie polega na nakładaniu lakieru. W tym przypadku wykorzystywane są kolorowe pyłki, które otaczają płytkę paznokcia wcześnie pomalowaną aktywatorem. W kolejnym kroku nie ma konieczności zastosowania lampy Led czy UV, ponieważ każda warstwa utwardza się poprzez kontakt z powietrzem.

Manicure hybrydowy – dostępny na wyciągnięcie ręki

Wspominany już nieco wyżej manicure tytanowy jest prawdziwym królem jeśli chodzi o stylizacje na polskim rynku. Od czasu pojawienia się właściwie dominuje. Można go wykonać w wielu salonach kosmetycznych w każdym mieście. Jego aplikacja polega na nałożeniu zazwyczaj czterech warstw. Pierwsza to baza, druga i trzecia to warstwy lakieru, a czwarta to utwardzacz. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie. Zabieg można wykonać w domu lub w profesjonalnym salonie jak np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/manicure-i-pedicure-pielegnacja-dloni-i-stop/. Na który wariant warto się zdecydować? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Pamiętać jednak należy o tym, że w salonach pracują specjaliści, który wiedzą o manicure praktycznie wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *