Jak dobrać falownik do silnika – poznaj nasze wskazówki

Jakie czynniki są istotne przy wyborze falownika? Jaką wiedzę trzeba posiadać, by dokonać właściwego wyboru? Jak dobrać falownik do danego obciążenia i dopasować wejścia, wyjścia? Te informacje umieściliśmy dla Was poniżej.

Podstawowe informacje potrzebne do wyboru falownika do silnika

Pierwszą ważną kwestią jest sprawdzenie dane techniczne silnika napędzającego układ. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na umieszczonej na nim tabliczce znamionowej. CO należy sprawdzić? Napięcie zasilające, moc silnika, prąd silnika, a także typ połączeń i obroty silnika. Wstępnego wyboru można dokonać znając moc silnika, wówczas przeszukuje się katalog wg mocy wyjściowej falowników. Na tym jednak nie koniec. Następnie trzeba określić ważniejszy parametr jakim jest prąd silnika. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektóre falowniki mogą pracować w aplikacjach wielosilnikowych. Wówczas ważne jest, by dobrać falownik o prądzie wyjściowym co najmniej równym łącznemu prądowi wszystkich podłączonych silników.

Jak dobrać falownik do silnika?

Kolejnym krokiem przy doborze falownika jest określenie obciążenie mechaniki systemu napędowego z jakim zostanie sprzęgnięty silnik. To właśnie od rodzaju obciążenia zależeć będzie jak dobrać falownik do silnika pod kątem metody sterowania, typu rozruchu, a także pracy stało- lub zmienno-momentowej. Jak widać dobranie falownika nie dla każdego musi być proste. Właśnie dlatego warto skontaktować się z https://motovario.com.pl/falowniki-seria-d-sv. W tym miejscu pracują specjaliści z doświadczeniem i wiedza pozwalającymi na pomoc w wyborze odpowiedniego falownika do silnika. To dzięki nim można zapewnić prawidłową pracę swojego mechanizmu. Wystarczy przekazać im wszystkie niezbędne informacje, a oni na ich podstawie dobiorą podzespoły. W takim sklepie można również zweryfikować swój wybór dokonany na podstawie sprawdzenia wszystkich danych technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *