Jak okazywać uczucia?

Pieniądze szczęścia nie dają i wcale nie są potrzebne, żeby pokazać jak bardzo nam zależy na drugiej osobie.

Czasem do wywołania uśmiechu nie trzeba wiele. Można pozmywać naczynia lub zrobić pranie, jeśli druga osoba tego nie lubi. Sposobów jest dużo i wszystko zależy od nas i naszych bliskich. Drobne gesty potrafią poprawić nawet najgorszy humor.

Pamiętaj o innych

Pokazanie drugiej osobie, że się o niej myśli i pamięta, jest sporym wyznacznikiem zaangażowania i ciepłych uczuć. Równocześnie nie wymaga dużo energii, ani wydawania ogromnych sum pieniędzy. Czasem wystarczy szybki SMS z pracy “Kocham Cię, nie mogę się doczekać powrotu do domu”. Jeśli dawno nie dzwoniłeś do rodziców lub rodzeństwa po prostu to zrób zamiast odkładać to na później. Będąc w sklepie kup ulubione słodycze drugiej osoby, a na wakacjach wyślij jej pocztówkę. Ten zwyczaj coraz bardziej zanika, ale niespodziewana kartka na pewno sprawi dużo radości i stanie się miłą pamiątką.

Zrób coś dla drugiej osoby

Poranna kawa lub śniadanie do łóżka to najlepszy sposób na dobre rozpoczęcie dnia. Jeśli masz wolną chwilę, możesz upiec ciasto lub babeczki. W internecie można znaleźć proste przepisy dla najbardziej opornych piekarzy. Kiedy wiesz, że druga osoba miała stresujący dzień, możesz przygotować jej relaksującą kąpiel lub zaproponować masaż. Wszystkie te czynności wymagają jedynie poświęcania trochę czasu, a na pewno zostaną docenione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *