Koreańskie dramy, czyli seriale godne uwagi

W ostatnich latach zauważa się duży wzrost popularności kultury azjatyckiej. W szczególności to młodzież interesuje się wszystkim co związane jest z Koreą Południową. Na czym polega ten fenomen i czym są koreańskie dramy?

Koreańska fala

K-wave to wpływ koreańskiej kultury, który aktywnie rozpowszechnia się na całym świecie. Jednym z głównych czynników i najbardziej znanym jest napływ koreańskiej muzyki k-popu, która zyskuje coraz wielu odbiorców i wiernych fanów. W ostatnich latach odnotowano wzrost zainteresowania różnymi językami kultury azjatyckiej. Jednym z nich jest właśnie język koreański, a osoby które się jego uczą bardzo chwalą koreańskie seriale. Produkcje służą im jako ciekawe źródło do nauki nowego języka obcego.

Temat godny uwagi

Lista powstałych koreańskich dram, czyli seriali wydaje się nie mieć końca. Dzięki mnogości gatunków, każdy znajdzie coś dla siebie: od dram medycznych po dramy wojskowe i historyczne. Wszystkie ekranizacje realizowane są na wysokim poziomie. W każdym filmie występują wykwalifikowani aktorzy- jest to bardzo ważny aspekt, gdyż w Korei aby zostać aktorem, należy przejść bardzo długi i trudny okres szkoleniowy. Warto obejrzeć sobie te seriale w celu porównania ich z innymi zagranicznymi produkcjami. Z pewnością różnią się one od filmów emitowanych w polskiej telewizji.

Gdzie obejrzeć?

Seriale emitowane w koreańskiej telewizji można oglądać również na platformach dostępnych online. Coraz więcej takich dram produkuje Netflix i oferuje swoim użytkownikom szeroki wybór koreańskojęzycznych filmów. Dostępną w serwisie i godną polecenia dramą jest Itaewon class oraz Crash landing on you. Oprócz tego na stronie Rakuten VIKI również znajduje się wiele tytułów tłumaczonych w wielu językach, w tym języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *