Przyjmij postawę siły i wygrywaj

Przyjęcie postawy siły może wpłynąć na twoje życie w znaczący sposób. Nawet niewielkie poprawki prowadzą do wielkich zmian. Wystarczy zmiana pozycji i odpowiednie nastawienie umysłu. Dlaczego mowa ciała jest tak istotna?

Język ciała  ma wielki wpływ na nasze reakcje i sądy

Dzieje się tak, ponieważ oceniamy ludzi nie tylko na podstawie ich wyglądu czy mowy, ale również na podstawie języka ciała. Ten często lekceważony przez nas aspekt może przewidywać naprawdę ważne decyzje życiowe, np. wybór pracownika albo partnera na randkę. Ponadto nasza własna mowa ciała wpływa na nasze myśli, uczucia i fizjologię.

Jak przyjąć postawę siły?

Swoją postawą ciała możemy niewerbalnie wyrazić władzę i dominację. Prostując zgarbione plecy, starasz się wyglądać na wielkiego, rozciągasz się, zajmujesz przestrzeń. W ten sposób przyjmujesz postawę otwartą.

Postawa, umysł i siła

Nasze umysły wpływają na nasze ciała, a nasze ciała wpływają na nasze umysły. Chodzi tu głównie o swego rodzaju zjawiska fizjologiczne, które tworzą nasze myśli i uczucia.  Ludzie silni są zazwyczaj bardziej asertywni i pewni siebie, bardziej optymistyczni. Po prostu czują, że osiągną sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *