Włącz power i miej energię do działania!

Energia i siła do działania są bardzo istotne podczas codziennego funkcjonowania. Skąd je czerpać? Napoje energetyczne i kofeina to nie jedyne źródła. Sprawdź, jakie nawyki zmienić, by cieszyć się aktywnością.

Codziennie rano budzisz się z naładowaną baterią biologiczną. Nie rozładowuj jej przy pomocy wampirów energetycznych w postaci niechcianych rozmów telefonicznych i smsów. Jeśli nie masz na nie ochoty, nie odbieraj ich w tej samej chwili, kiedy je otrzymujesz.

Określ swój cel działania. Dzięki temu zajmiesz się tym co sprawia ci przyjemność i jednocześnie napędza do dalszego działania. Zapomnij o wszystkim, co nie przynosi ci radości i blokuje rozwój. Przy okazji pamiętaj o swoich potrzebach i pragnieniach. Nigdy nie odkładaj ich na drugi plan- to skutecznie cię zniechęci. Żyj tu i teraz. Ciesz się chwilą.

Pracując, nie pozwól sobie na pośpiech. Działając na czas tracisz najwięcej energii, bez większych rezultatów. Dbaj o odpowiedni odpoczynek i regenerację ciała. Wysypiaj się, dotleniaj na łonie natury. Dobrym sposobem na rozluźnienie są ćwiczenia oddechowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *