Srebro w kosmetyce – skorzystaj z dobrodziejstw natury

Srebro to znany kruszec w branży jubilerskiej. Nic tak nie podkreśla urody, jak srebrna biżuteria. Jednak jako pierwiastek srebro ma znacznie więcej zastosowań. Znano je już w starożytności. Służyło jako naturalny antybiotyk. Obecnie z jego dobroczynnych właściwości korzysta branża farmaceutyczna i kosmetyczna. Sprawdźmy, dlaczego srebro w kosmetyce jest tak popularne!

Srebro w kosmetyce – na różne potrzeby

O wyjątkowości srebra świadczy nie tylko długa i barwna historia. To przede wszystkim mnogość zastosowań. Cząsteczki srebra znajdziemy w wielu produktach. Srebro w kosmetyce rozgościło się na dobre, a w połączeniu z technologią pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty. Może służyć do pielęgnacji całego ciała, twarzy, a nawet okolic intymnych. W sklepach znajdziemy preparaty do higieny intymnej na bazie srebra, do tego dezodoranty, kremy, sera, odżywki do włosów czy szampony. Srebro jest również składnikiem wielu specjalistycznych produktów przeznaczonych do stosowania na konkretne potrzeby. Świetnie sprawdza się do leczenia skóry trądzikowej, ponieważ działa antybakteryjnie i grzybobójczo. Może przeciwdziałać pogłębianiu się zmarszczek z uwagi na właściwości wygładzające.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem srebra

Srebro koloidalne doskonale sprawdza się nie tylko podczas codziennej pielęgnacji. Nadaje się również do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych przez kosmetologów. Jest to między innymi mezoterapia mikroigłowa. Nanosrebro zamknięte w specjalnych ampułkach aplikowane jest poprzez mikronakłucia. Dzięki temu skóra szybciej się regeneruje, gdyż otrzymuje sygnał do autonaprawy. To tylko potwierdza, jak wszechstronne jest srebro w kosmetyce czy nawet medycynie estetycznej. Jedno jest pewne – wysokiej jakości preparaty są w stanie wiele zdziałać dla naszej skóry, zwłaszcza gdy idą w parze ze świadomą pielęgnacją.

Do użytku domowego kosmetyki ze srebrem można zamówić przez strony takie jak https://www.naturamedica.pl/. Kosmetolodzy zazwyczaj korzystają z usług dystrybutorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *