Dieta wegetariańska: jadłospis tygodniowy – czy to dobry sposób na odchudzanie?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z nadwagą i otyłością. Sposobów leczenia jest mnóstwo – od tych bardziej inwazyjnych, aż po drobne zmiany w jadłospisie. Jedno jest pewne – aby schudnąć potrzebny jest deficyt kaloryczny. Jednak zmniejszenie ilości spożywanych kalorii to nie wszystko. Musimy też zadbać, by organizm otrzymał wszelkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania. Czy pomoże w tym wdrożenie jadłospisu wegetariańskiego?

Dieta wegetariańska – na czym polega?

Dieta wegetariańska polega na wykluczeniu z jadłospisu mięsa i zastąpieniu go roślinnymi zamiennikami. Wyróżniamy kilku rodzajów wegetarianizmu:

  • fleksitarizm – polega na dobrowolnej redukcji spożywania mięsa
  • weganizm – zakłada wykluczenie z jadłospisu nie tylko mięsa, ale też produktów odzwierzęcych
  • semiwegetarianizm – polega na zaprzestaniu jedzenia mięsa, nie rezygnując przy tym z ryb.

W zależności od tego, z jakiego powodu chcemy wykluczyć z diety mięso, warto wybrać jadłospis, który najkorzystniej na nas wpłynie.

Dieta wegetariańska – czy jadłospis tygodniowy pomoże w odchudzaniu?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, aby zredukować wagę należy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Dieta wegetariańska powinna w tym pomóc. Jadłospis tygodniowy pozwoli za to włączyć do naszej rutyny więcej warzyw i owoców, które z kolei sprzyjają odchudzaniu. Jednak, jeśli chcemy uniknąć niedoborów, warto skorzystać z pomocy dietetyka. Dieta wegetariańska z jadłospisem tygodniowym, opracowana przez specjalistkę, jest dostępna na przykład na stronie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/dieta-wegetarianska.

Dlaczego to takie ważne, by jadłospis był zbilansowany? Mała ilość składników odżywczych w diecie może skutkować pogorszeniem stanu skóry, wypadaniem włosów czy łamaniem się paznokci. Co gorsza, negatywnie wpłynie na zdrowie, powodując osłabienie odporności organizmu. Sylwetka więcej zyska na zbilansowanym jadłospisie wegetariańskim, w którym znajdzie się miejsce na różne produkty. Restrykcyjna dieta to nigdy nie jest dobry pomysł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *