Co musisz zrobić przed pojawieniem się kota w domu?

Adopcja czy zakup nowego pupila to zawsze wielkie wydarzenie i radość. W trosce o dobro naszego zwierzaka powinniśmy odpowiednio przygotować się przed jego przybyciem.

Nowy domownik jest ogromną odpowiedzialnością i powinien być bardzo przemyślaną decyzją. Naszym obowiązkiem jako właścicieli jest nie tylko obdarowanie go miłością, ale i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do życia. Jak zatem powinniśmy przygotować się na nowego kota?

Zabezpiecz dom

Nikt nie chce aby jego pupilowi stała się krzywda. Upadek z wysokości czy zaklinowanie może skończyć się dla kota bardzo źle. Z tego powodu należy odpowiednio zabezpieczyć okna jak i balkon. Na rynku dostępne są odpowiednie kraty i siatki tworzone specjalnie w tym celu. Warto też przejrzeć jakie mamy w domu rośliny. Niektóre z nich mogą wyrządzić poważną krzywdę naszemu kotu. Do gatunków niebezpiecznych należą m.in. dracena, amarylis, gwiazda betlejemska, azalia, lilia i bluszcz.

Kocia wyprawka

Pierwszą rzeczą na liście do kupienia jest transporter. Powinien on być na tyle duży, aby dorosły kot był w stanie swobodnie się obrócić i położyć. Kolejnym zakupem powinna być kuweta z łopatką i żwirkiem. Wybierając miski dla kota najlepiej zainwestować w te porcelanowe, szklane lub metalowe. Są one bardziej higieniczne od plastikowych. Karma powinna zawierać minimum 50% mięsa. Ponadto ważnymi elementami kociej wyprawki są drapak, legowisko i zabawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *