Czym jest OMO i jak wpłynie na Twoje włosy?

Metoda OMO to sposób mycia włosów, który zyskuje coraz większą popularność. Nazwa wzięła się od pierwszych liter słów odżywka, mycie, odżywka. Jak skutecznie pielęgnować włosy tą metodą?

3 etapy do piękniejszych włosów

Metoda OMO składa się z 3 elementów. Pierwszym jest nałożenie dobranej do Twoich potrzeb odżywki. Przy wyborze warto pamiętać o zasadach równowagi PEH. Przed aplikacją odżywki moczymy włosy, a następnie odsączamy je delikatnie z wody. Pamiętaj, aby nie nakładać produktu na skalp głowy, ponieważ może to powodować nadmierne przetłuszczanie się włosów. Kolejnym krokiem jest ponowne namoczenie głowy i nałożenie szamponu. Delikatnie masując, dokładnie umyj nim skórę głowy i spłucz całość. Ostatnim etapem OMO jest ponowne nałożenie odżywki. Dla najlepszych efektów warto zostawić ją na conajmniej 5 – 10 minut po czym spłukać.

Co daje OMO?

Metoda może wydawać się stratą czasu. Jednakże nałożenie odżywki na samym początku mycia włosów skutecznie zabezpiecza je przed wpływem detergentów i widocznie poprawia ich kondycję. Włosy stają się bardziej nawilżone, sprężyste i pełne blasku. Metodę OMO można połączyć z procesem olejowania. Wystarczy przed nałożeniem pierwszej odżywki zaaplikować na wilgotne włosy swój ulubiony olejek. Mimo że OMO ma pozytywny wpływ na wiele rodzajów włosów, nie sprawdzi się u każdej osoby. Jeśli Twoje włosy są cienkie i mają skłonności do przetłuszczania się, prawdopodobnie nie będzie to metoda dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *