Jak stosować olejki eteryczne?

Tradycje związane z olejkami eterycznymi znane są ludziom już od 6000 tysięcy lat. Starożytni wykorzystywali kwiaty i zioła podczas pochówku zmarłych, pielęgnacji skóry czy oczyszczania powietrza. Jak można stosować olejki dzisiaj?

Rodzaje

Na rynku możemy dostać wiele różnych rodzajów olejków eterycznych. Różnią się one nie tylko zapachami, ale również właściwościami. Przykładowo olejek lawendowy pomaga się wyciszyć i zrelaksować, a cytrynowy odświeża i zwalcza zmęczenie. Dlatego ważna jest znajomość działania i właściwości poszczególnych produktów, aby dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb. Olejki eteryczne mogą pomagać zwalczyć dolegliwości związane z chorobami, stres, napięcia mięśni, a także poprawić nasze samopoczucie.

Jak stosować?

Najpopularniejszym sposobem używania olejków są kominki zapachowe i dyfuzory. Służą one do aromatyzowania powietrza w pomieszczeniu. Ceny znacznie różnią się w zależności od modelu i funkcji, ale najtańsze produkty dostaniemy już za 10 zł. Kilka kropli olejku trzeba rozcieńczyć z wodą, a następnie w zależności od urządzenia włożyć świeczkę lub po prostu uruchomić dyfuzor. W walce z przeziębieniami pomocne mogą okazać się inhalacje. Jeśli zależy nam na relaksie dobrą opcją będą kąpiele bądź masaże z użyciem olejków eterycznych. Kilka kropli należy dodać do wanny z ciepłą wodą, aby umilić sobie kąpiel. W przypadku masażu, olejek eteryczny trzeba połączyć w odpowiedniej proporcji z wybranym olejem roślinnym, a następnie rozprowadzić go na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *