Mikrodermabrazja – pomoże nie tylko na blizny po trądziku
Mikrodermabrazja to skuteczny, nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, wykonywany w salonach kosmetycznych, który cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!
Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem, polega na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka przy jednoczesnym zasysaniu martwych komórek. Zabieg ten nie tylko złuszcza skórę, ale także ją dotlenia i wzmacnia, a przy tym stymuluje produkcję kolagenu. Najczęściej mikrodermabrazja wykonywana jest na twarzy, jednak można ją również stosować na całej powierzchni ciała. Często przeprowadzana jest na dekolcie, plecach i szyi.
W zależności od użytych materiałów ścierających wyróżnia się mikrodermabrazję:
- diamentową;
- korundową;
- tlenową.
Mikrodermabrazja cieszy się dużą popularnością dzięki zdecydowanej skuteczności, przy małym prawdopodobieństwie ewentualnych powikłań.
Wskazania do mikrodermabrazji
O mikrodermabrazji można powiedzieć, że jest zabiegiem uniwersalnym, ponieważ pomocna jest w wielu wypadkach. Stosować ją można przy:
- pozbyciu się lub spłyceniu blizn trądzikowych;
- pozbyciu się zmarszczek powierzchniowych;
- zmniejszeniu łojotoku skóry;
- zlikwidowaniu plam, piegów i innych przebarwień (np. posłonecznych i starczych);
- zmniejszeniu rozszerzonych porów;
- pozbyciu płytkich zmarszczek;
- usunięciu zaskórników;
- redukcji cellulitu;
- wygładzeniu i zwiększeniu elastyczności skóry.
Należy wiedzieć, że mikrodermabrazja powinna być zabiegiem powtarzanym w równych odstępach czasu.
W jakich przypadkach mikrodermabrazja nie jest zalecana?
Chociaż mikrodermabrazja uznawana jest za jeden z bardziej łagodnych zabiegów, które wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, to nie zalecana jest dla wszystkich. Za przeciwwskazania uważa się:
- aktywny trądzik;
- nowotwory skóry;
- stany zapalne skóry;
- inne choroby skóry (np. łuszczyca, bielactwo);
- zakażenia bakteryjne, wirusowe czy grzybiczne skóry;
- znamiona;
- zabiegi chirurgiczne wykonywane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy (w miejscu, w którym miałby być przeprowadzony zabieg mikrodermabrazji);
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
Nie są przeciwwskazaniem do zabiegu: ciąża, umiarkowana opalenizna oraz skóra płytko unaczyniona. Mogą się jej poddawać osoby niemalże w każdym wieku.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem przynoszącym skórze ogromne korzyści i przeznaczonym prawie dla każdego. Z pewnością warto zastanowić się nad jego wykonaniem i wybrać do tego odpowiedni gabinet taki jak https://salonpieknecialo.pl/. To właśnie w takie miejsca warto się wybierać, ponieważ dysponują jednym z najnowszych sprzętów. Tym samym realnie rosną szanse na uzyskanie najlepszych rezultatów zabiegu.