Malowanie dla początkujących – jak się przygotować?

W dobie pandemii wielu z nas szuka nowych zainteresowań aby zająć czas. Twój wybór padł na malowanie, ale nie wiesz od czego zacząć? Najlepiej od niezbędnych przyborów. Oto kilka porad na co warto zwrócić uwagę przy przygotowaniu malarskiej wyprawki.

Farby

Na początek malarskiej przygody najlepiej kupić farby akrylowe. Są dość łatwe w użyciu, bezwonne, szybko schną i oferują szeroką gamę kolorystyczną. Ważnym aspektem jest także ich trwałość, która nie ustępuje droższym i bardziej wymagającym farbom olejnym. Jeśli masz problemy z samodzielnym doborem kolorów, sklepy oferują różne wielkościowo, gotowe zestawy farb.

Płótno

Niestety kartki dobre do rysunków mogą nie poradzić sobie z farbami. Aby oszczędzić sobie nerwów, warto kupić płótno i sztalugę. Na rynku dostępne są gotowe, zagruntowane płótna i takie najlepiej kupić Nie wybieraj za małych formatów. Wbrew pozorom malowanie na nich nie jest prostsze. Najbardziej optymalne wymiary płótna na początek to 30/40 cm lub 40/50 cm.

Przybory

Najważniejszym narzędziem malarskim są pędzle. Dostępne są gotowe zestawy z włosia zwierzęcego lub syntetycznego. Należy zwrócić uwagę, aby pędzle były zróżnicowane wielkościowo. Inne przydadzą się do detali, inne do malowania tła. Jeśli lubisz eksperymentować możesz kupić inne przybory np. szpachelki czy gąbki. Nie zrażaj się! Początki bywają trudne, ale praktyka czyni mistrza. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *