Skóra sucha czy tłusta- która starzeje się szybciej?

Jeśli myślisz, że jesteś szczęściarą mając tłustą cerę, na której nigdy nie wystąpią zmarszczki- mylisz się! Przekonanie, iż skóra tłusta starzeje się wolno, a sucha szybko jest jedynie mitem.

Fakt- cera sucha jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia. W jej wierzchniej warstwie szybciej kształtują się zmarszczki i wcześniej traci ona swoją elastyczność. Jednak głębokie zmarszczki pojawią się w tym samym czasie u posiadaczek zarówno skóry suchej, jak i tłustej. Skóra tłusta jest cięższa i na niej bardziej widać oznaki starzenia. W obu przypadkach, można podjąć pewne działania w celu maksymalnego opóźnienia pojawienia się zmarszczek.

Osoby ze skórą suchą powinny stosować kremy nawilżające. Posiadacze cery porcelanowej powinny wzbogacić swoją dietę o dodatki na bazie nienasyconych kwasów tłuszczowych jak omega lub witamina E. Należy pamiętać, że skóra sucha jest bardzo delikatna i nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych, jednak nigdy nie doprowadzajmy do wystąpienia niedoboru witaminy D. Ludzie ze skórą tłustą mogą pominąć powyższe zalecenia. W zamian powinni poddawać się masażowi drenującemu oraz stosować peelingi. Te zabiegi pomogą zachować prawidłowe napięcie mięśniowe twarzy.

Pamiętajmy także, iż zdrowa skóra zawsze będzie miała tendencję w kierunku suchości bądź w kierunku tłustości. Nasze gruczoły łojowe nie zawsze pracują równomiernie, dlatego pojęcia skóry suchej i tłustej są mylne. Skóra może być jedynie skłonna do suchości lub tłustości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *