Skóra jest naszą wrażliwą zbroją

Większość ciała chronimy ubraniem, ale twarz jest narażona na wszelkie wpływy otoczenia. Nieustannie więc borykamy się z jej problemami. Bez względu na zasadniczy rodzaj cery, ulega ona wielu uszkodzeniom.

Każdy z nas ma wrażliwą skórę

Środki ostrożności dla cery wrażliwej polecane są do stosowania dla wszystkich. Traktuj swoją skórę tak delikatnie, jak to możliwe. Bez względu, czy uważasz ją za tłustą, suchą czy dojrzałą- zawsze musisz unikać podrażnień. Nieważne jakiej rasy jesteś i ile masz lat- twoja skóra może piec, pękać, być przesuszona. W zależności od pogody, działania słońca czy zmian hormonalnych może się również łuszczyć. Na cerze może wystąpić także reakcja uczuleniowa w postaci drobnej wysypki, objawiająca się także swędzeniem i obrzękiem.

Drażniące zabiegi i produkty do pielęgnacji skóry:

  • Zimna lub gorąca woda
  • Mydła myjące w kostce
  • Maseczki i toniki ze składnikami drażniącymi (m.in. acetonem, alkoholem, sokami cytrusowymi)
  • Mechaniczne ścieranie naskórka (szorstkimi myjkami, gąbkami)

Nauczmy się delikatności

Konieczne jest, aby nauczyć się delikatnego obchodzenia z twarzą. To najważniejsza zasada zabiegów kosmetycznych. Bez tego nie możesz liczyć na miękką, gładką i delikatną skórę. Często nie zdajemy sobie sprawy ze stanów jej podrażnienia i robimy wiele rzeczy, które te stany nasilają. Od teraz twoim najważniejszym celem jest unikanie podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *